Murale

Jak zorganizować mural w swojej okolicy?

Jest kilka sposobów, w każdym możecie szukać pomocy w lesie kresek!
1 sposób – mural strażacki został stworzony dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Szynwałdu. Sprawy finansowe – został sfinansowany z dobrowolnych datków mieszkańców oraz środków własnych strażaków. OSP miało pomysł, szukało muralisty i dotarli do mnie z polecenia.

2 sposób – bardzo podobny do pierwszego, ale zbiórkę można przeprowadzić za pomocą internetowych portali zbiórkowych np. zrzutka.pl gdzie im więcej osób zobaczy inicjatywę, tym większa szansa na uzbieranie funduszy i realizację.

3 sposób – zgłoszenie pomysłu na mural miastu, które jednocześnie poszuka wykonawcę projektu oraz wykonawcę muralu. Zwykle działa to na zasadzie projektu, a pomysłodawcy podsuwają również temat muralu.

4 sposób – współpraca z fundacją lub stowarzyszeniem, które zajmuje się pozyskiwaniem funduszy na takie przedsięwzięcia i pomoże w projekcie, jego realizacji oraz finansowaniu.

5 sposób – jesteście na tyle bogaci, że właściwie dzwonicie do lasu kresek lub innego muralisty i przedstawiacie swój pomysł dając wolną rękę w jego realizacji – każdego z nas bardzo to ucieszy!

Mural strażacki

Mural na wieży strażackiej – czas pracy dwa weekendy. Mniej więcej 10 metrów kwadratowych.

Mural strażacki Las Kresek
Mural Las Kresek na wieży strażackiej

Mural panoramiczny

Mural panorama Grudziądza – widok z wieży widokowej “Klimek”. Około 18 metrów kwadratowych.

Mural został namalowany w kawiarni.

Mural miasto na rowerze

Mural Chełmno na Rowerze – ściana 10 metrów szerokości 7 metrów wysokości, około 25 metrów kwadratowych grafiki. Czas malowania – 7 dni, w tym dwa dni malowania ściany na kolor tła i malowanie między deszczami.

Mural został namalowany z okazji festiwalu 9 hills festiwal.

link do artykułu na temat muralu w Gazecie Pomorskiej

default